• Deepcool Assassin III CPU Cooler Review

    Deepcool Assassin III CPU Cooler Review

  • Deepcool Macube 550 Case & Fryzen Cooler Review

    Deepcool Macube 550 Case & Fryzen Cooler Review

  • AORUS CV27F 165Hz Gaming Monitor Review

    AORUS CV27F 165Hz Gaming Monitor Review

  • Review: Cooler Master ML240P Mirage Cooler & 3 Περιφερειακά

    Review: Cooler Master ML240P Mirage Cooler & 3 Περιφερειακά

  • AMD Ryzen 5 3400G & 3600X CPU Review

    AMD Ryzen 5 3400G & 3600X CPU Review

  •  Ponte Vecchio το όνομα των πρώτων Intel Xe GPUs

    Ponte Vecchio το όνομα των πρώτων Intel Xe GPUs

  •  Teaser της AORUS Radeon RX 5700 XT στην επιφάνεια

    Teaser της AORUS Radeon RX 5700 XT στην επιφάνεια

  •  GTX 1660 Super και GTX 1650 Super στην αγορά από την NVIDIA

    GTX 1660 Super και GTX 1650 Super στην αγορά από την NVIDIA

  •  Το socket sTRX4 της AMD ήρθε για να μείνει

    Το socket sTRX4 της AMD ήρθε για να μείνει

  •  Και η GIGABYTE λανσάρει τις δικές της TRX40 μητρικές

    Και η GIGABYTE λανσάρει τις δικές της TRX40 μητρικές

  •  Τρεις νέες μητρικές για 3rd gen Threadripper αποκάλυψε η ASUS

    Τρεις νέες μητρικές για 3rd gen Threadripper αποκάλυψε η ASUS

  • Εταιρία VFX εξηγεί τα θετικά των 3rd gen AMD Ryzen Threadripper

    Εταιρία VFX εξηγεί τα θετικά των 3rd gen AMD Ryzen Threadripper

  •  Η Intel ανακαλεί τον μικρό Xeon E-2274G CPU λόγω κακού Cooler

    Η Intel ανακαλεί τον μικρό Xeon E-2274G CPU λόγω κακού Cooler

  • Η AMD λανσάρει και τον entry level Athlon 3000G

    Η AMD λανσάρει και τον entry level Athlon 3000G

  •  Featured Build: Aetos Dios by NGEN

    Featured Build: Aetos Dios by NGEN

  •  Featured Build: Silver PG by SS Mods

    Featured Build: Silver PG by SS Mods

  •  Featured Build: Zorog by NeSSa

    Featured Build: Zorog by NeSSa

Οι νικητές του Game Awards 2018

Το Game Awards 2018 έλαβε τέλος μέσω μιας τρίωρης τελετής που διεξήχθη στο Λος Άντζελες. Τα βραβεία απονεμήθηκαν στους φετινούς κατόχους, ενώ πολλοί developers βρήκαν ευκαιρία για ανακοινώσεις.

Από τα παιχνίδια που βραβεύτηκαν ξεχώρισαν το God of War ως το Game of the Year καθώς και το Red Dead Redemption 2 το οποίο απέσπασε τα περισσότερα βραβεία (4). Εκτός από τις βραβεύσεις των παιχνιδιών, την τιμητική τους είχαν και τα Esports με βραβεύσεις παιχτών, ομάδων, managers κλπ., καθώς και μερικές ανακοινώσεις νέων παιχνιδιών όπως το επόμενο Far Cry: New Dawn, Mortal Kombat 11, κ.α.

2064328715_Screenshot(82).thumb.png.d331f4baea659c7649f14b94a645c230.png

Όπως η τελετή απονομής έτσι και η λίστα των 30 βραβείων είναι αρκετά μακροσκελής:

Game of the Year

  • Assassin’s Creed Odyssey (Ubisoft Quebec / Ubisoft)
  • Celeste (Matt Makes Games)
  • Winner: God of War (Sony Santa Monica / SIE)
  • Marvel’s Spider-Man (Insomniac Games / SIE)
  • Monster Hunter: World (Capcom)
  • Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)

Best Ongoing Game

  • Destiny 2 (Bungie / Activision)
  • Winner: Fortnite (Epic Games)
  • No Man’s Sky (Hello Games)
  • Overwatch (Blizzard)
  • Tom Clancy’s Rainbow Six Siege (Ubisoft Montreal / Ubisoft)

Best Game Direction

  • A Way Out (Hazelight Studios / EA)
  • Detroit: Become Human (Quantic Dream / SIE)
  • Winner: God of War (Sony Santa Monica / SIE)
  • Marvel’s Spider-Man (Insomniac Games / SIE)
  • Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)

Best Narrative

  • Detroit: Become Human (Quantic Dream / SIE)
  • God of War (Sony Santa Monica / SIE)
  • Life is Strange 2: Episode 1 (Dontnod Entertainment / Square Enix)
  • Marvel’s Spider-Man (Insomniac Games / SIE)
  • Winner: Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)

Best Art Direction

  • Assassin’s Creed Odyssey (Ubisoft Quebec / Ubisoft)
  • God of War (Sony Santa Monica / SIE)
  • Octopath Traveler (Square Enix / Acquire / Nintendo)
  • Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)
  • Winner: Return of Obra Din (3909 LLC)

Best Score/Music

  • Celeste (Lena Raine)
  • God of War (Bear McCreary)
  • Marvel’s Spider-Man (John Paesano)
  • Ni No Kuni 2: Revenant Kingdom (Joe Hisaishi)
  • Octopath Traveler (Yasunori Nishiki)
  • Winner: Red Dead Redemption 2 (Woody Jackson)

Best Audio Design

  • Call of Duty: Black Ops 4 (Treyarch Studios / Activision)
  • Forza Horizon 4 (Playground Games / Turn 10 Studios / Microsoft Studios)
  • God of War (Sony Santa Monica / SIE)
  • Marvel’s Spider-Man (Insomniac Games / SIE)
  • Winner: Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)

Best Performance

  • Bryan Dechart as Connor, Detroit: Become Human
  • Christopher Judge as Kratos, God of War
  • Melissanthi Mahut as Kassandra, Assassin’s Creed Odyssey
  • Winner: Roger Clark as Arthur Morgan, Red Dead Redemption 2
  • Yuri Lowenthal as Peter Parker, Marvel’s Spider-Man

Games for Impact

  • 11-11 Memories Retold (Digixart / Aardman Animations / Bandai Namco Entertainment)
  • Winner: Celeste (Matt Makes Games)
  • Florence (Mountains / Annapurna Interactive)
  • Life is Strange 2: Episode 1 (Dontnod Entertainment / Square Enix)
  • The Missing: JJ Macfield and the Island of Memories (White Owls / Arc System Works)

Best Independent Game

  • Winner: Celeste (Matt Makes Games)
  • Dead Cells (Motion Twin)
  • Into the Breach (Subset Games)
  • Return of the Obra Dinn (3909 LLC)
  • The Messenger (Sabotage Studio)

Best Mobile

  • Donut County (Ben Esposito / Annapurna Interactive)
  • Winner: Florence (Mountains / Annapurna Interactive)
  • Fortnite (Epic Games)
  • PUBG Mobile (Lightspeed & Quantum / Tencent Games)
  • Reigns: Game of Thrones (Nerial / Developer Digital)

Best VR/AR Game

  • Winner: Astro Bot Rescue Mission (SIE Japan Studio / SIE)
  • Beat Saber (Beat Games)
  • Firewall Zero Hour (First Contact Entertainment / SIE)
  • Moss (Polyarc Games)
  • Tetris Effect (Resonair / Enhance, Inc)

Best Action Game

  • Call of Duty: Black Ops 4 (Treyarch / Activision)
  • Winner: Dead Cells (Motion Twin)
  • Destiny 2: Forsaken (Bungie / Activision)
  • Far Cry 5 (Ubisoft Montreal / Ubisoft)
  • Mega Man 11 (Capcom)

Best Action/Adventure Game

  • Assassin’s Creed Odyssey (Ubisoft Quebec / Ubisoft)
  • Winner: God of War (Sony Santa Monica / SIE)
  • Marvel’s Spider-Man (Insomniac Games / SIE)
  • Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)
  • Shadow of the Tomb Raider (Eidos Montreal / Crystal Dynamics / Square Enix)

Best Role-Playing Game

  • Dragon Quest 11: Echoes of an Elusive Age (Square Enix / Square Enix)
  • Winner: Monster Hunter: World (Capcom)
  • Ni no Kuni 2: Revenant Kingdom (Level 5 / Bandai Namco Entertainment)
  • Octopath Traveler (Square Enix / Acquire / Nintendo)
  • Pillars of Eternity II: Deadfire (Obsidian Entertainment / Versus Evil)

Best Fighting

  • BlazBlue: Cross Tag Battle (Arc System Works)
  • Winner: Dragon Ball FighterZ (Arc System Works / Bandai Namco Entertainment)
  • Soulcalibur 6 (Bandai Namco Studios / Bandai Namco Entertainment)
  • Street Fighter 5 Arcade (Dimps / Capcom)

Best Family Game

  • Mario Tennis Aces (Camelot Software Planning / Nintendo)
  • Nintendo Labo (Nintendo EPD / Nintendo)
  • Winner: Overcooked 2 (Ghost Town Games / Team 17)
  • Starlink: Battle for Atlas (Ubisoft Toronto / Ubisoft)
  • Super Mario Party (NDCube / Nintendo)

Best Strategy Game

  • Battletech (Harebrained Schemes / Paradox Interactive)
  • Frostpunk (11 bit studios)
  • Winner: Into the Breach (Subset Games)
  • The Banner Saga 3 (Stoic Studio / Versus Evil)
  • Valkyria Chronicles 4 (Sega CS3 / Sega)

Best Sports/Racing

  • FIFA 19 (EA Vancouver / EA Sports)
  • Winner: Forza Horizon 4 (Playground Games / Turn 10 Studios / Microsoft Studios)
  • Mario Tennis Aces (Camelot Software Planning / Nintendo)
  • NBA 2K19 (Visual Concepts / 2K Sports)
  • Pro Evolution Soccer 2019 (PES Productions / Konami)

Best Multiplayer Game

  • Call of Duty: Black Ops 4 (Treyarch / Activision)
  • Destiny 2: Forsaken (Bungie / Activision)
  • Winner: Fortnite (Epic Games)
  • Monster Hunter: World (Capcom)
  • Sea of Thieves (Rare / Microsoft Studios)

Best Student Game

  • Winner: Combat 2018 (Inland Norway University of Applied Sciences – Norway)
  • Dash Quasar (UC Santa Cruz)
  • JERA (Digipen Bilbao, Spain)
  • LIFF (ISTART Digital – France)
  • RE: Charge (MIT)

Best Debut Indie Game

  • Donut County (Ben Esposito / Annapurna Interactive)
  • Florence (Mountains / Annapurna Interactive)
  • Moss (Polyarc Games)
  • Winner: The Messenger (Sabotage Studio)
  • Yoku’s Island Express (Villa Gorilla)

Best Esports Game

  • Counter-Strike: Global Offensive
  • Dota 2
  • Fortnite
  • League of Legends
  • Winner: Overwatch

Best Esports Player

  • Winner: Dominique “SonicFox” McLean (Echo Fox)
  • Hajime “Tokido” Taniguchi
  • Jian “Uzi” Zi-Hao (Royal Never Give Up)
  • Oleksandr “s1mple” Kostyliev (Natus Vincere)
  • Sung-hyeon “JJoNak” Bang (New York Excelsior)

Best Esports Team

  • Astralis (CSGO)
  • Winner: Cloud9 (LOL)
  • Fnatic (LOL)
  • London Spitfire (Overwatch)
  • OG (Dota 2)

Best Esports Coach

  • Winner: Bok “Reapered” Han-gyu (Cloud9)
  • Cristian “ppasarel” Bănăseanu (OG)
  • Danny “zonic” Sørensen (Astralis)
  • Dylan Falco (Fnatic)
  • Jakob “YamatoCannon” Mebdi (Team Vitality)
  • Janko “YNk” Paunovic (MiBR)

Best Esports Event

  • ELEAGUE Major: Boston 2018
  • Evo 2018
  • Winner: League of Legends World Championship
  • Overwatch League Grand Finals
  • The International 2018

Best Esports Host

  • Alex “Goldenboy” Mendez
  • Alex “Machine” Richardson
  • Anders Blume
  • Winner: Eefje “Sjokz” Depoortere
  • Paul “RedEye” Chaloner

Best Esports Moment

  • Winner: C9 Comeback Win In Triple OT vs FAZE (ELEAGUE)
  • KT vs IG Base Race (LOL Worlds)
  • G2 Beating RNG (LOL Worlds)
  • OG’s Massive Upset of LGD (DOTA 2 Finals)
  • SonicFox Side Switch Against Go1 in DBZ (EVO)

Content Creator of the Year

  • Dr. Lupo
  • Myth
  • Winner: Ninja
  • Pokimane
  • Willyrex

Πηγή.

Βρείτε μας στα Social: fb.jpgtwitter.jpginsta.jpgyt.png

Για να σχολιασετε πατηστε εδω...

OC on first boot

  • Follow us on