• Far Cry New Dawn Performance Overview

    Far Cry New Dawn Performance Overview

  • Cooler Master MH752 Headset & MM830 Mouse Review

    Cooler Master MH752 Headset & MM830 Mouse Review

  • GIGABYTE SSD, AORUS RGB RAM & PSU Review

    GIGABYTE SSD, AORUS RGB RAM & PSU Review

  • GIGABYTE AORUS Gaming Peripherals Review

    GIGABYTE AORUS Gaming Peripherals Review

  • AORUS GeForce RTX 2060 XTREME 6G Review

    AORUS GeForce RTX 2060 XTREME 6G Review

  •  Teaser της επόμενης γενιάς NVIDIA GPUs αναμένουμε σήμερα

    Teaser της επόμενης γενιάς NVIDIA GPUs αναμένουμε σήμερα

  •  Η NVIDIA GTX 1660 βγαίνει στην αγορά με αρχική τιμή $219

    Η NVIDIA GTX 1660 βγαίνει στην αγορά με αρχική τιμή $219

  •  Επιβεβαιώθηκαν τα specs της NVIDIA GTX 1660

    Επιβεβαιώθηκαν τα specs της NVIDIA GTX 1660

  •  Η Google παρουσίασε το Tensor Processing board της

    Η Google παρουσίασε το Tensor Processing board της

  • Η GIGABYTE μας δείχνει τη μητρική C621 AORUS Xtreme

    Η GIGABYTE μας δείχνει τη μητρική C621 AORUS Xtreme

  • Στα 1000€ θα πωλείται η μητρική Z390 AORUS XTREME Waterforce

    Στα 1000€ θα πωλείται η μητρική Z390 AORUS XTREME Waterforce

  •  Μια νέα stacked σχεδίαση chip αποκάλυψε η AMD

    Μια νέα stacked σχεδίαση chip αποκάλυψε η AMD

  •  Νέο security exploit βρέθηκε σε Intel CPUs, οι AMD δεν επηρεάζονται

    Νέο security exploit βρέθηκε σε Intel CPUs, οι AMD δεν επηρεάζονται

  •  Η AMD επιβεβαιώνει τα νέα προϊόντα του 2019

    Η AMD επιβεβαιώνει τα νέα προϊόντα του 2019

  •  Featured Build: Corsair 570X RGB Winery

    Featured Build: Corsair 570X RGB Winery

  •  Featured Build: Chromed Perfection by GGF

    Featured Build: Chromed Perfection by GGF

  •  Featured Build: Thermaltake View 71 RGB AORUS Waterforce

    Featured Build: Thermaltake View 71 RGB AORUS Waterforce

Για 4η φορά το Windows 10 October 2018 update, επανακυκλοφορεί

Η ιστορία επαναλαμβάνεται - και στην περίπτωση της Microsoft βλέπουμε την επανακυκλοφορία του update του Οκτωβρίου για ακόμη μια φορά.

Το πιο πρόσφατο update της Microsoft για τα Windows 10 πέρασε από 40 κύματα προτού φτάσει τελικά στα συστήματα των χρηστών. Μετά την αρχική κυκλοφορία του και τα πολλά προβλήματα που παρουσίασε όπως την διαγραφή προσωπικών δεδομένων η Microsoft αναγκάστηκε να σταματήσει τη διάθεσή του. Λίγες εβδομάδες αργότερα το update κυκλοφορεί μόνο στους insiders όπου διαπιστώθηκε πως όλα τα προβλήματα έχουν διορθωθεί και πλέον είναι έτοιμο για την τρίτη κυκλοφορία του στους χρήστες.

Με την τρίτη κυκλοφορία διαπιστώθηκαν νέα προβλήματα οπότε η Microsoft αναγκάστηκε να το ξαναμπλοκάρει από ορισμένα αυτή τη φορά συστήματα, πραγματοποιώντας πριν από δύο ημέρες την τέταρτη και ελπίζουμε τελευταία διάθεση του update στα συστήματα. Από τα βασικότερα features που φέρνει η νέα έκδοση είναι υποστήριξη για το DirectX Ray Tracing σε συμβατό hardware, το βελτιωμένο clipboard που κάνει sync και με το cloud και μερικές ακόμη βελτιώσεις στον πυρήνα του λειτουργικού.

Πηγή.

Βρείτε μας στα Social: fb.jpgtwitter.jpginsta.jpgyt.png

stavros

Members
2018-12-20T09:08:20Z

Ανάρπαστο!

conroe

Members
2018-12-20T09:29:13Z

θα το πετυχουν αυτη τη φορα!

stavros

Members
2018-12-20T09:52:37Z
22 minutes ago, conroe said:

θα το πετυχουν αυτη τη φορα!

Λες ? Εγώ νομίζω πως αρέσει τόσο πολύ στον κόσμο και για αυτό τα επανακυκλοφορούν :P

FeelsBadMan

Members
2018-12-20T09:58:40Z

Το αστείο είναι ότι ακόμα ονομάζεται october update. Σε λίγο θα είναι Ιανουάριος Microsoft!

Farkadonitis

Members
2018-12-20T11:44:47Z

october update Remaster v4   για να ειναι μεσα ,,,

stavros

Members
2018-12-20T11:55:49Z
1 hour ago, FeelsBadMan said:

Το αστείο είναι ότι ακόμα ονομάζεται october update. Σε λίγο θα είναι Ιανουάριος Microsoft!

Ναι αλλά όταν έρθει ο Οκτώβριος του 19

Hellfire

Members
2018-12-20T15:16:40Z

Μόλις το εγκατέστησα εγώ. Εκτός απο 1 θεματάκι ...οτι δέν εμφανίζονται τα settings του AMD Radeon GPU 18.12.2 και του 12.12.3 optional ενω ο Driver δουλεύει κανονικά ...κατά τα άλλα όλα καλά !!.. Γύρισα και σε 18.12.1 όπου και λειτουργούν όλα κανονικά ( settings εμφανίζονται και ταχύτητα ανεμιστήρων ρυθμίζεται κανονικά χειροκίνητα ...όπως και δουλεύει και το zero Fan Mode). Σε Asus ROG Strix RX 480 που είμαι . Και επειδή όταν γυρνάς σε παλιό Driver βάλανε οι %^&* να μην πω ένα αυτόματο Installer θές δεν θές να αναβαθμίσεις ακόμα και αν απενεργοποίησης τίς ειδοποιήσεις και ξετσεκάρεις την ενημέρωση συστήματος ( πάλι το βγάζει) μόλις κάνεις Log in στα windows μπαίνεις στον φάκελο τής AMD στο σύστημα στον χρήστη και δια γράφεις την εφαρμογή Installer και ησυχάζεις .

Hellfire

Members
2018-12-22T14:18:36Z
On 12/21/2018 at 9:37 AM, MetallicGR said:

Λογικά έχουν περάσει και οι drivers της AMD στο DCH 'mode' γι' αυτό δεν εμφανίζονται τα settings. Το ίδιο και στα intel graphics αλλά και στο realtek audio. Επίσης τα μεγέθη των drivers όπως του ήχου έχουν μειωθεί δραστικά. https://docs.microsoft.com/en-us/windows-hardware/drivers/develop/getting-started-with-universal-drivers

 Υπάρχει καμία προσωρινή λύση ?? γιατί ψάχνοντας βρήκα μεν πληροφορίες για το DCH' Mode αλλά λύσεις δεν βρήκα !!

Hellfire

Members
2018-12-23T14:27:05Z

Τελικά μετά απο καμιά 10αριά εγκαταστάσεις και απεγκαταστάσεις των εν λόγω Driver της AMD σε συνδυασμό με την 1809 δέν έβγαζα άκρη τίποτα δεν δούλευε σχετικά σωστά ( κατά την δικιά μου άποψη ...του ψείρα πάντα) . Οπότε ....Format.....ενημερωτικά  επίσης τώρα δεν ξέρω τι ^%%^ έχουν κάνει με τους Λογαριασμούς Microsoft πάλι και ζητα να βάλεις καινούργιο PIN για να μήν βάζεις κωδικό κατά το Login  και μπερδεύει τα μπούτια του αν θές να απενεργοποιήσης την επιλογή του να μήν χρειάζεται password η pin κατά το Login ( το οποίο γίνεται σχετικά στην αρχή της καθαρής εγκατάστασης ) και γενικά γίνεται λίγο της τρελής μέχρι να το στρώσεις οπότε θέλει λίγο προσοχή.

- Μετά το format πέραν τούτου ο Driver της AMD μαζί και τα settings πλέον στην 1809 δουλεύουν κανονικά !!!. Δέν δοκίμασα αν δουλεύει το zero fan mode ( και δεν το πειράζω σε χειροκίνητο ) μια και όπως είναι έτσι όλα δουλεύουν κανονικά ...μέχρι να μάθω σχεδόν σίγουρα οτι είναι οκ .

Mr Stank

Members
2018-12-25T15:48:25Z

Windows updates : Out of season April's fool jokes..... :P

Dr.Paneas

Members
2019-01-03T00:12:26Z

To εβαλα κ εγω σημερα, όλα καλά για την ώρα. Το HDR παίζει σωστά επιτέλους.

MetallicGR

Administrator
2019-01-07T07:34:03Z

Τι έβλεπες με το HDR enabled στις προηγούμενες builds; Θυμάμαι είχα color artifacts ακόμα και στο desktop.

conroe

Members
2019-02-04T16:37:28Z

τελικα τι γινεται με αυτο, εχουμε πρασινο φως απο την ms, :hehe: να κανω το update?