• Corsair H115i PRO RGB, LL140 Fans & TX750M PSU Review

    Corsair H115i PRO RGB, LL140 Fans & TX750M PSU Review

  • Cooler Master MasterCase MC500M Review

    Cooler Master MasterCase MC500M Review

  • Raijintek ORCUS 240 Liquid CPU Cooler Review

    Raijintek ORCUS 240 Liquid CPU Cooler Review

  • GIGABYTE RX 580 Gaming Box eGPU Review

    GIGABYTE RX 580 Gaming Box eGPU Review

  • GIGABYTE B360 & H370 AORUS Gaming 3 WIFI Review

    GIGABYTE B360 & H370 AORUS Gaming 3 WIFI Review

  •  H NVIDIA δωρίζει νέες TITAN V με 32GB HBM2 μνήμη!

    H NVIDIA δωρίζει νέες TITAN V με 32GB HBM2 μνήμη!

  •  Φήμη: Ριζικές αλλαγές στις συχνότητες των επόμενων GeForce GPUs

    Φήμη: Ριζικές αλλαγές στις συχνότητες των επόμενων GeForce GPUs

  •  Η Intel και επίσημα στις κάρτες γραφικών μέχρι το 2020

    Η Intel και επίσημα στις κάρτες γραφικών μέχρι το 2020

  •  ASUS H370 Mining Master: Νέα μητρική για 20 GPUs!

    ASUS H370 Mining Master: Νέα μητρική για 20 GPUs!

  •  Τα τελικά specs του Intel Z390 Chipset

    Τα τελικά specs του Intel Z390 Chipset

  •  Από τις πρώτες ITX X470 μητρικές της παρουσίασε η ASRock

    Από τις πρώτες ITX X470 μητρικές της παρουσίασε η ASRock

  •  Τα specs του 32-πύρηνου Threadripper στην επιφάνεια

    Τα specs του 32-πύρηνου Threadripper στην επιφάνεια

  •  Η AMD προκαλεί την Intel

    Η AMD προκαλεί την Intel

  • Οι Zen 4 μπαίνουν στο roadmap της AMD

    Οι Zen 4 μπαίνουν στο roadmap της AMD

  • Featured Build: CaseLabs BH4 QDC by NGEN-PCs

    Featured Build: CaseLabs BH4 QDC by NGEN-PCs

  •  Featured Build: Loramentum Riing Edition

    Featured Build: Loramentum Riing Edition

  •  Featured Build: Red Bull Trinity

    Featured Build: Red Bull Trinity

Δείτε το Live της Apple από το Steve Jobs Theater

Σήμερα η Apple αναμένεται να αποκαλύψει τρία iPhone συνολικά, ανάμεσα στα οποία θα βρίσκεται και το επετειακό μοντέλο για τα "10 χρόνια iPhone"!

Το γεγονός είναι αρκετά σημαντικό για την εταιρία του Κουπερτίνο και έτσι το event θα διεξαχθεί στο Steve Jobs Theater στα ολοκαίνουρια γραφεία της Apple στη Καλιφόρνια. Το Apple Park περιλαμβάνει και το Steve Jobs Theater (εικόνα) όπου στις 12 Σεπτεμβρίου θα γίνει η αποκάλυψη των νέων συσκευών.

Ως γνωστόν η εταιρία θα έχει έτοιμο και livestream ο οποίο μπορούμε να το παρακολουθήσουμε από συσκευές MacOS, Safari, ή τον Microsoft Edge browser σε περίπτωση που είμαστε στα Windows 10. Για να το δείτε αρκεί να ακολουθήσετε το link παρακάτω:

https://www.apple.com/apple-events/september-2017/

 

 

 

Το Steve Jobs Theater όπου θα πραγματοποιηθεί η αποκάλυψη των τριών νέων iPhone.

 

 

Βρείτε μας στα Social:  twitter.jpggplus.jpgfb.jpginsta.jpgyt.png

FeelsBadMan

Members
2017-09-12T11:41:08Z

Θα γελάσουμε και φέτος που θα "ανακαλύψουν" το bezzeless κινητό !

 

Και όπως είπα,γελάσαμε και φέτος με το πρωτοποριακό Iphone 8(Το ίδιο από άποψη design 4 χρόνια τώρα)και με το Iphone X που ειναι ένα ακόμα bezzeless κινητό!Καμία κίνηση που να ωθεί την βιομηχανία πιο μπροστά.Ετοιμαστείτε να βλέπετε το design του IphoneX για καμια 5ετία ακόμα!

GoriLLakoS

Founder
2017-09-13T12:25:43Z

Από άποψη design...πραγματικά δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να αλλάξει. Και δεν μιλάω για την Apple αλλά για όλους!

 

Επίσης είδα αλλου πως έγραψες (ίσως να ήταν άλλος) πως είναι αργά τα iPhone σε σχέση με άλλα?

Εγώ ακόμα πιάνω στα χέρια μου ανδροειδές (πλην ελαχίστων περιπτώσεων) και γελάω...μου θυμίζουν το iPhone 3GS που είχα πριν 10 χρόνια και είχα φορτώσει και τα 16GB (δεν είμαι και σίγουρος για τα GB) του.

Μιλάω για την πρακτική τους ταχύτητα και όχι τι λένε τα χαρτιά...

FeelsBadMan

Members
2017-09-13T13:51:14Z
1 hour ago, GoriLLakoS said:

Από άποψη design...πραγματικά δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να αλλάξει. Και δεν μιλάω για την Apple αλλά για όλους!

 

Επίσης είδα αλλου πως έγραψες (ίσως να ήταν άλλος) πως είναι αργά τα iPhone σε σχέση με άλλα?

Εγώ ακόμα πιάνω στα χέρια μου ανδροειδές (πλην ελαχίστων περιπτώσεων) και γελάω...μου θυμίζουν το iPhone 3GS που είχα πριν 10 χρόνια και είχα φορτώσει και τα 16GB (δεν είμαι και σίγουρος για τα GB) του.

Μιλάω για την πρακτική τους ταχύτητα και όχι τι λένε τα χαρτιά...

Στον τομέα της επεξεργαστικής ισχύς και ταχύτητας δεν πιάνονται ! Αλλά δεν είναι αρκετό για να δώσεις 1000€ για ένα κινητό φιλτατε.

Είναι απαράδεκτο σε κινητό της τάξης των 700€ να υπάρχουν τέτοια τεράστια bezzels όπως στο iphone 8.Επισης εξίσου κακό να λείπει τ fingerprint sensor από κινητό των 1000€ την ίδια στιγμή κινητά όπως το One Plus 5 σαρώνουν σε απόκριση του fingreprint και το ποσό γρήγορη και εύκολη είναι η περιήγηση στο near stock android!

Το design έχει άπειρα περιθώρια βελτίωσης ακόμα και στα πιο όμορφα κινητά στην αγορά(που σε κανένα από αυτά δεν είναι το iphone).

 

billpeppas

Members
2017-09-13T18:08:52Z

Δεν ξέρουμε τι θα κάνει το καινούργιο, πάντως το 7αρι και 7plus κόντρα στο HTC u11 απλά δεν το πλησιάζουν καν στο 80% των tests (

)

FeelsBadMan

Members
2017-09-13T23:58:49Z
5 hours ago, billpeppas said:

Δεν ξέρουμε τι θα κάνει το καινούργιο, πάντως το 7αρι και 7plus κόντρα στο HTC u11 απλά δεν το πλησιάζουν καν στο 80% των tests (

)

Οταν μιλάμε για near στοκ android όμως είναι εντελώς διαφορετική ιστορία !

Ορίστε : 

Προφανώς και τα επόμενα θα τα πάνε καλύτερα.Απλά δεν νομίζω να υπάρχει λόγος να συγκρίνουμε ενα κινητό των 500 με ένα των 800 που μόλις βγηκε ! Για μένα ο νικητής ειναι αυτός που μου δίνει ότι χρειάζομαι για τα χρηματα μου.Και το One Plus 5 και αντίστοιχα σαν και αυτό τηλέφωνα δεν απογοητεύουν.

Ειναι πραγματικά καθαρά προτίμηση.Όμως όταν έρχετε η τιμή μέσα στο παιχίδι,απλά δεν μπορώ να δικαιολογήσω μια τέτοια αγορά(Ακόμα και για κινητά όπως το Note 8)!

 

billpeppas

Members
2017-09-14T09:52:52Z

Μάλλον δεν είδες το video καν... το HTC λέμε νικάει

ejic

Members
2017-09-14T10:13:26Z

Έχουν καταντήσει τόσο ακριβά πλέον που δε με συγκινεί καν να πάρω κινητό (είμαι ακόμα με OnePlus One).

 

Ίσως το σκεφτώ για Xiaomi Note 5 (Χριστούγεννα μάλλον θα βγει), 150 τίμια ευρώ!

FeelsBadMan

Members
2017-09-14T10:34:43Z
40 minutes ago, billpeppas said:

Μάλλον δεν είδες το video καν... το HTC λέμε νικάει

Το είδα φίλε,απλά ήθελα να πω πως ειναι ακόμα πιο responsive αν δεν έχει καθόλου bloatware! Το OP5 κερδίζει σε όλα τα bencmarks και όχι στο 80% :P

billpeppas

Members
2017-09-14T12:13:40Z

Βασικά το u11 είναι πιο γρήγορο από το OP5 ( real life χρήση ).
By the way, HTC bloatware έχει μόνο το News Republic ( το άλλο μοναδικό HTC app στο κινητό by default είναι το Sense, αλλά είναι ταχύτατο αν όχι το ίδιο με το stock Android launcher ).

 

Και πιο αργό από όλα τα Android να ήταν το Apple, the apple fanboy power is strong in them :D

GoriLLakoS

Founder
2017-09-15T14:55:36Z
On 9/13/2017 at 4:51 PM, FeelsBadMan said:

Στον τομέα της επεξεργαστικής ισχύς και ταχύτητας δεν πιάνονται ! Αλλά δεν είναι αρκετό για να δώσεις 1000€ για ένα κινητό φιλτατε.

Είναι απαράδεκτο σε κινητό της τάξης των 700€ να υπάρχουν τέτοια τεράστια bezzels όπως στο iphone 8.Επισης εξίσου κακό να λείπει τ fingerprint sensor από κινητό των 1000€ την ίδια στιγμή κινητά όπως το One Plus 5 σαρώνουν σε απόκριση του fingreprint και το ποσό γρήγορη και εύκολη είναι η περιήγηση στο near stock android!

Το design έχει άπειρα περιθώρια βελτίωσης ακόμα και στα πιο όμορφα κινητά στην αγορά(που σε κανένα από αυτά δεν είναι το iphone).

 

 

 

Η ομορφιά είναι υποκειμενικό θέμα. Όπως και για τι χρήση το έχει ο καθένας.

Θαρρώ πως το 95% των χρηστών δεν αξιοποιούν ούτε στο 30% τις δυνατότητες των smartphone τους.

Εγώ έχω iPhone (6 εάν έχει κάποια σημασία), είχα το 5 και πιο παλιά το 3GS.

Μη νομίζεις πως το έχω για εργαλείο δουλειάς μιας και κουβαλάω πάντα μαζί μου laptop.

Το έχω όμως επειδή το έχω συνηθίσει και τα 3-4 πράγματα που κάνω με αυτό, δεν χρειάζεται να σπαζοκεφαλιάζω.

Το αλλάζω κάθε φορά που έχει παλιώσει αισθητά στα χέρια μου και δεν λέει να το επισκευάζω.

Ούτε το συγκρίνω με άλλα για να βλέπω πως είναι 1sec πιο αργό ή 1sec πιο γρήγορο.

Μου φαίνεται για fanboyσμός αυτό και το έχω ξεπεράσει από τότε που πούλησα τους Intel για τον FX-53 μου :P

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FeelsBadMan

Members
2017-09-15T16:30:59Z
1 hour ago, GoriLLakoS said:

 

 

Η ομορφιά είναι υποκειμενικό θέμα. Όπως και για τι χρήση το έχει ο καθένας.

Θαρρώ πως το 95% των χρηστών δεν αξιοποιούν ούτε στο 30% τις δυνατότητες των smartphone τους.

Εγώ έχω iPhone (6 εάν έχει κάποια σημασία), είχα το 5 και πιο παλιά το 3GS.

Μη νομίζεις πως το έχω για εργαλείο δουλειάς μιας και κουβαλάω πάντα μαζί μου laptop.

Το έχω όμως επειδή το έχω συνηθίσει και τα 3-4 πράγματα που κάνω με αυτό, δεν χρειάζεται να σπαζοκεφαλιάζω.

Το αλλάζω κάθε φορά που έχει παλιώσει αισθητά στα χέρια μου και δεν λέει να το επισκευάζω.

Ούτε το συγκρίνω με άλλα για να βλέπω πως είναι 1sec πιο αργό ή 1sec πιο γρήγορο.

Μου φαίνεται για fanboyσμός αυτό και το έχω ξεπεράσει από τότε που πούλησα τους Intel για τον FX-53 μου :P

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ακριβώς είναι καθαρά υποκειμενικό!Απλά δεν μου αρέσει προσωπικά το περιβάλλον του ios, αν δεν μ αρέσει κάτι στο android το αλλάζω, το κάνω root κτλ.Έχω επιλογές! Αυτό ειναι που με τραβάει στο android κάθε φορά.Ο καθένας μπορεί να έχει ότι τον βολεύει !Αλλά όχι να πληρώνει και 1000$ για κάτι το οποίο έχει απλά ανακυκλωμένες ιδέες και αφαιρεί features από τους χρήστες του,σφάζοντας τους στο βωμό του marketing.