• AMD Radeon RX 5700 & RX 5700 XT GPUs Review

    AMD Radeon RX 5700 & RX 5700 XT GPUs Review

  • AMD Ryzen 7 3700X & Ryzen 9 3900X CPU Review

    AMD Ryzen 7 3700X & Ryzen 9 3900X CPU Review

  • AORUS KD25F 240Hz Gaming Monitor Review

    AORUS KD25F 240Hz Gaming Monitor Review

  • Deepcool Matrexx 70 Case & Castle 240 RGB Cooler Review

    Deepcool Matrexx 70 Case & Castle 240 RGB Cooler Review

  • Cooler Master MK850 Analog Gaming keyboard Review

    Cooler Master MK850 Analog Gaming keyboard Review

  •  Με υψηλότερα χρονισμένες μνήμες η NVIDIA RTX 2080 Super GPU

    Με υψηλότερα χρονισμένες μνήμες η NVIDIA RTX 2080 Super GPU

  •  Μια μικρότερη Navi GPU έρχεται από την AMD

    Μια μικρότερη Navi GPU έρχεται από την AMD

  •  Η AMD φημολογείται ότι σταματά τη παραγωγή της Radeon VII

    Η AMD φημολογείται ότι σταματά τη παραγωγή της Radeon VII

  • Η ASUS φέρνει CPU PCIe Gen 4 support στις 400 Series μητρικές

    Η ASUS φέρνει CPU PCIe Gen 4 support στις 400 Series μητρικές

  • Φήμη: Η MSI θα επανακυκλοφορήσει μερικές 400 Series μητρικές

    Φήμη: Η MSI θα επανακυκλοφορήσει μερικές 400 Series μητρικές

  •  10 X570 Μητρικές φέρνει στην αγορά η ASUS

    10 X570 Μητρικές φέρνει στην αγορά η ASUS

  •  Νέο boot kit από την AMD γλιτώνει χρόνο από τους PC Builders

    Νέο boot kit από την AMD γλιτώνει χρόνο από τους PC Builders

  • Ο ακυκλοφόρητος Core i9 9900KS 'τα βάζει' με τον Ryzen 7 3800X

    Ο ακυκλοφόρητος Core i9 9900KS 'τα βάζει' με τον Ryzen 7 3800X

  •  10 πυρήνες θα φέρει στους Comet Lake η Intel

    10 πυρήνες θα φέρει στους Comet Lake η Intel

  •  Featured Build: Glacier by AlbertDesign

    Featured Build: Glacier by AlbertDesign

  • Featured Build: Blanco by Ben Q

    Featured Build: Blanco by Ben Q

  •  Featured Build: XFelicia by Twister MoD

    Featured Build: XFelicia by Twister MoD

Αναμένεται αύξηση στις τιμές των AMD Vega 64

Πηγές από μεγάλα καταστήματα λιανική υποδηλώνουν πως η προτεινόμενη τιμή της AMD αναφέρεται στις πρώτες ημέρες των πωλήσεων και πως θα αυξηθεί στο άμεσο μέλλον.

Μπορεί τα όνειρα των miners να έχουν ήδη μετριαστεί μετά τις πληροφορίες πως οι κάρτες καταφέρνουν περί τα 35 Mh/s στον αλγόριθμο του Ethereum, όμως οι τιμές των καρτών δε θα παραμείνουν ίδιες, όπως αναφέρουν ευρωπαϊκά καταστήματα λιανικής. Η προτεινόμενη τιμή της AMD σχετικά με τις νέες Vega κάρτες γραφικών που κυκλοφόρησαν αρκετά πρόσφατα αναφέρεται στις πρώτες ημέρες των πωλήσεων και όχι σαν σταθερή τιμή κάτι που σημαίνει πως σε μερικές εβδομάδες ίσως δούμε αύξηση της τάξης των 100€ ή και περισσότερο.

Η τιμές των καρτών ως μονάδες ενδέχεται θα παρουσιάσουν αύξηση στο μέλλον, όμως αυτό δεν είναι σίγουρο ότι θα ισχύσει και για τα packs που έχει η AMD και περιλαμβάνουν εκπτώσεις σε hardware όπως Ryzen 7 επεξεργαστές και μητρικές μέχρι και FreeSync οθόνες.

Πηγή.

Βρείτε μας στα Social:  twitter.jpggplus.jpgfb.jpginsta.jpgyt.png

env0y

Members
2017-08-16T12:39:55Z

Ακούγεται ότι σε καμιά εβδομάδα οργανώνεται ένα τεράστιο πάρτυ. 

Ένας Huang Ταϊβανέζος το στήνει και θα έχει πολλά κεράσματα, κλαρίνα, χαλβά και ότι ποθείτε.

Θα γίνει ανακοίνωση στο επίσημο site της Nvidia

FeelsBadMan

Members
2017-08-16T15:40:06Z

Οι τιμές μπορεί να αυξηθούν επειδή οι καταστηματάρχες εκμεταλλεύονται την διαθεσιμότητα(που δεν είναι διαθέσιμες στην ελλάδα, εκτός από το πλαίσιο που τις χρεώνουν 600 ευρώ) .Το msrp των καρτών παραμένει το ίδιο με αυτό που ανακοινώθηκε! Πάντως είναι μια πολύ κακή περίοδος να αγοράσει κάποιος gpu λόγω των τρελών καπέλων που υπάρχουν στις τιμές τους!!!

billpeppas

Members
2017-08-16T17:45:37Z
2 hours ago, FeelsBadMan said:

Οι τιμές μπορεί να αυξηθούν επειδή οι καταστηματάρχες εκμεταλλεύονται την διαθεσιμότητα(που δεν είναι διαθέσιμες στην ελλάδα, εκτός από το πλαίσιο που τις χρεώνουν 600 ευρώ) .Το msrp των καρτών παραμένει το ίδιο με αυτό που ανακοινώθηκε! Πάντως είναι μια πολύ κακή περίοδος να αγοράσει κάποιος gpu λόγω των τρελών καπέλων που υπάρχουν στις τιμές τους!!!

 

Κοίτα να δείς που κάνεις λίγο πολύ λάθος από το πάθος σου να υπερασπιστείς την AMD και θα δείς νέα official slides με την νέα τιμή και θα κάνεις την πάπια...

FeelsBadMan

Members
2017-08-16T17:55:11Z
 

Κοίτα να δείς που κάνεις λίγο πολύ λάθος από το πάθος σου να υπερασπιστείς την AMD και θα δείς νέα official slides με την νέα τιμή και θα κάνεις την πάπια...

Σμρ υπήρξε δήλωση στο twitter.Χεστηκα να υπερασπιστώ την amd , δεν είμαι μέτοχος.Απλα λέω τα πράγματα όπως εχουν.Το ποιος είναι παθιασμένος και ποιος εκνευρισμένος φαίνεται !

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Farkadonitis

Members
2017-08-16T22:55:45Z

σαν ανα βλεπω Ολυμπιακό με Παναθηναϊκό με σας του δυο τωρα τελευταια. Το χατε απο μικροι η σας βγηκε τωρα το κουσουρι; xD

billpeppas

Members
2017-08-17T17:55:09Z
23 hours ago, FeelsBadMan said:

Σμρ υπήρξε δήλωση στο twitter.Χεστηκα να υπερασπιστώ την amd , δεν είμαι μέτοχος.Απλα λέω τα πράγματα όπως εχουν.Το ποιος είναι παθιασμένος και ποιος εκνευρισμένος φαίνεται !

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Ποιό twitter ? γιατί δεν υπάρχει κάτι επίσημο στο Radeon RX twitter account, και φρέσκο φρέσκο υπάρχει και αυτό από τον ιδιοκτήτη του μεγάλου καταστήματος overclockers.co.uk

 

https://www.kitguru.net/components/graphic-cards/matthew-wilson/ocuks-andrew-gibson-clears-up-rx-vega64-pricing-disaster/

 

So ?

stavros

Members
2017-08-17T21:45:09Z

Μου φαινεται πως καπου πηρε το ματι μου ενα link αλλα τωρα να δεις που δεν το βρισκω.

billpeppas

Members
2017-08-18T01:27:58Z

Πιθανότατα θα ήταν το γνωστό μπλα μπλά της AMD

"η τιμή ήταν και είναι 499 αλλά για το σκέτο Vega 64"... τώρα βγαίνει πλέον το πακέτο Black Edition με 2 δωρεάν games με τιμή 599 :D

FeelsBadMan

Members
2017-08-19T08:07:55Z
On 8/18/2017 at 4:27 AM, billpeppas said:

Πιθανότατα θα ήταν το γνωστό μπλα μπλά της AMD

"η τιμή ήταν και είναι 499 αλλά για το σκέτο Vega 64"... τώρα βγαίνει πλέον το πακέτο Black Edition με 2 δωρεάν games με τιμή 599 :D

Από ότι φαίνεται αυτή είναι η αλήθεια.Προσωπικά πίστεψα το βίντεο του Hardware Unboxed σχετικά με το θέμα(το όποιο κατέβηκε μετά από μια μέρα),αλλά απ' ότι φαίνεται οι τιμές θα αυξηθούν μέχρι και 100 δολλάρια.

 

billpeppas

Members
2017-08-19T11:35:59Z

Δεν μπορώ να καταλάβω την νοοτροπία τους στο marketing department τους.


Και για τους CPU το marketing από ότι φαίνεται βγήκε ωραίο γιατί πολύ απλά τα προϊόντα είχαν να δώσουν και να δείξουν κάτι.

Σαν να σε βάλω να διαφημίσεις Lamborghini δηλαδή, και σκράπας να είσαι κάτι θα πιάσει τόπο.

Από την άλλη με την GPU πατώσανε και παίζεται μια τακτική "ωχού μωρέ, δεν ξέρω τι να κάμνω, δόξα το Θεό υπάρχουν οι miners που θα πάρουνε ότι βγεί αν υπάρξει φήμη ότι μπορεί να πιάσει καλά hashrates, και μιας και βλέπω πως τσιμπήσανε, δεν ανεβάζω και λίγο την τιμή με δύο δωρεάν games με αύξηση $100 ενώ τα games τα παίρνω από τους developers πρός 3€ το κουπόνι ?" :D

 

Βλάχικη κουτοπονηριά στο μεγαλείο της.

Αν δεν αλλάξουνε το μισό marketing dpt και 2 κορυφαία CPU + GPU να βγάλουνε ταυτόχρονα, θα τα κάνει τόσο σκατά το μαρκετινγκ που θα καταφέρουνε να βγάλουνε πάλι αρνητικό ισολογισμό ακόμα και αν έχουν ρίξει Intel + nVIDIA στο καναβάτσο με 20-30% υψηλότερες επιδόσεις.

 

Με τις αρχικές τιμές παιζότανε η αγορά, κυρίως της 56αρας.
Τώρα με αυτές τις τιμές, ποιός δεν θα πει "δίνω 50-60 παραπάνω και παίρνω την 1080 Ti ?" ή παίρνω με τα ίδια περίπου την 1080 ?

FeelsBadMan

Members
2017-08-19T12:37:15Z
1 hour ago, billpeppas said:

Δεν μπορώ να καταλάβω την νοοτροπία τους στο marketing department τους.


Και για τους CPU το marketing από ότι φαίνεται βγήκε ωραίο γιατί πολύ απλά τα προϊόντα είχαν να δώσουν και να δείξουν κάτι.

Σαν να σε βάλω να διαφημίσεις Lamborghini δηλαδή, και σκράπας να είσαι κάτι θα πιάσει τόπο.

Από την άλλη με την GPU πατώσανε και παίζεται μια τακτική "ωχού μωρέ, δεν ξέρω τι να κάμνω, δόξα το Θεό υπάρχουν οι miners που θα πάρουνε ότι βγεί αν υπάρξει φήμη ότι μπορεί να πιάσει καλά hashrates, και μιας και βλέπω πως τσιμπήσανε, δεν ανεβάζω και λίγο την τιμή με δύο δωρεάν games με αύξηση $100 ενώ τα games τα παίρνω από τους developers πρός 3€ το κουπόνι ?" :D

 

Βλάχικη κουτοπονηριά στο μεγαλείο της.

Αν δεν αλλάξουνε το μισό marketing dpt και 2 κορυφαία CPU + GPU να βγάλουνε ταυτόχρονα, θα τα κάνει τόσο σκατά το μαρκετινγκ που θα καταφέρουνε να βγάλουνε πάλι αρνητικό ισολογισμό ακόμα και αν έχουν ρίξει Intel + nVIDIA στο καναβάτσο με 20-30% υψηλότερες επιδόσεις.

 

Με τις αρχικές τιμές παιζότανε η αγορά, κυρίως της 56αρας.
Τώρα με αυτές τις τιμές, ποιός δεν θα πει "δίνω 50-60 παραπάνω και παίρνω την 1080 Ti ?" ή παίρνω με τα ίδια περίπου την 1080 ?

Πιθανολογώ  ότι θα καταλάβουν την βλακεία τους και θα την διορθόσουν.Αλλιώς πραγματικά δεν βγαίνει κανένα νόημα !

Aten-Ra

Members
2017-08-23T21:23:42Z
On 19/8/2017 at 2:35 PM, billpeppas said:


 και μιας και βλέπω πως τσιμπήσανε, δεν ανεβάζω και λίγο την τιμή με δύο δωρεάν games με αύξηση $100 ενώ τα games τα παίρνω από τους developers πρός 3€ το κουπόνι ?" :D

 

 

 

Με τις αρχικές τιμές παιζότανε η αγορά, κυρίως της 56αρας.
Τώρα με αυτές τις τιμές, ποιός δεν θα πει "δίνω 50-60 παραπάνω και παίρνω την 1080 Ti ?" ή παίρνω με τα ίδια περίπου την 1080 ?

 

Το πακέτο Radeon Black Pack εκτός από τα δυο παιχνίδια περιλαμβάνει έκπτωση $100 σε RYZEN CPU + Mobo combo και άλλα $200 έκπτωση στην SAMSUNG CF791 34-inch Widescreen Freesync Monitor.

Bundle Contents

  1.  AMD Radeon RX Vega Card
  2.  2 Bundled Games (For US: Wolfenstein II and Prey)
  3.  $200 Discount: Samsung CF791 34-inch Widescreen Freesync Monitor
  4.  $100 Discount: Ryzen 7 + Motherboard Combo

 

Τα MSRP παραμένουν στα αρχικά και για τις κάρτες εκτός πακέτου στα $399 για την VEGA 56 και $499 για την VEGA 64.

billpeppas

Members
2017-08-24T00:47:15Z

Για αρχή, πιο σκάρτο μόνιτορ δεν έπαιζε.

Δεύτερον για αυτόν που έχει ήδη πλατφόρμα είτε Intel είτε Ryzen χέστηκε η φοράδα στο αλώνι.

Βρες μου εσύ Vega 64 στα $499 και σου κάνω 2 δώρο.

 

( κάνουμε συζήτηση εν τω μεταξύ για την πιο fail κάρτα και release ever )

Aten-Ra

Members
2017-08-24T06:38:55Z

Πρώτον, αν δεν σου κάνει το πακέτο υπάρχουν και μόνες τους οι κάρτες,

 

Δεύτερον, γιατί πια κάρτα μπορείς να την πάρεις στο MSRP σήμερα ??

 

Τρίτον, fail μπορεί να είναι από τεχνικής πλευράς αλλά από gaming μια χαρά κοντράρετε με τις GTX1070 και GTX1080. 

MetallicGR

Administrator
2017-08-24T06:48:00Z

Επειδή δε το έχω ψάξει, τι έχει το μόνιτορ;